Thailand Bangkok naar Chiang Mai
-
2 tot 16 reizigers
-
7 dagen
-
6 fietsdagen
-
277 km
Thailand Bangkok naar Chiang Mai
Geïnteresseerd in deze reis? Laat even je gegevens en voorkeuren achter en wij sturen je extra informatie via mail.
-
- Fietsen door de historische site van Ayutthaya, een voormalig koninkrijk
- Bezoek aan Sukhotai, de stad die wordt beschouwd als de bakermat van de Thaise beschaving
- Fietsen door het platteland en onderweg de rijke geschiedenis van Siam ontdekken
- Eindigen in Chiang Mai, bekend om zijn rijke culturele erfgoed, tempels en bruisende markten
-
Prijs per persoon op basis van een gedeelde / dubbele kamer
Vertrekdatum Terugdatum Prijs per persoon 10.02.2025 16.02.2025 €1900 07.04.2025 13.04.2025 €1900 07.07.2025 13.07.2025 €1900 08.09.2025 14.09.2025 €1900 20.10.2025 26.10.2025 €1900 10.11.2025 16.11.2025 €1900 15.12.2025 21.12.2025 €1900 Prijs éénpersoonskamer: 275 euro
Toeslag e-bike: 185 euro -
6 overnachtingen in kamer met ontbijt, 7 middag- en 5 avondmalen, Engelstalige fietsgids, goede huurfiets met technische assistentie, volgwagen met airco, alle uitstappen en inkomgelden volgens programma, snacks en water tijdens het fietsen, hoteltaksen en garantiefonds.
Programma
-
Dag 1
-
41 km
-
92 m
-
89 m
De dag begint met het afhalen van de verschillende groepsleden in de hotels te Bangkok. Samen met de begeleiders en de groep rijden we per volgwagen naar het schitterende Bang Pa-In Zomerpaleis, een wat surrealistisch paleis dat vroeger door de Thaise koningen werd gebruikt als vakantieverblijf. Nadat we uitgebreid de mooie tuinen hebben bezocht steken we de Chao Phraya rivier over, nemen het middagmaal aan een restaurantje aan de oevers van de rivier en start het echte fietsavontuur. We testen de fietsen en doen aanpassingen waar nodig. De eerste vlakke tocht gaat langs secundaire rustige wegen naar de historische site van Ayutthaya. Bij aankomst verkennen we uitgebreid deze historische site. Ayutthaya was meer dan 400 jaar de hoofdstad van Siam, het huidige Thailand. We fietsen tussen de prachtige tempels en Boeddhabeelden de ene al wat meer in verval dan de andere. We eindigen deze eerste dag in een mooi Thais boutique hotel, prachtig gelegen tussen de rijstvelden.
Pludhaya Resort (L.D)Ter info: gezien het vroege uur van vertrek is het aangewezen één dag vroeger toe te komen te Bangkok. Aarzel niet ons te contacteren voor de prijs van een extra overnachting.
-
-
Dag 2
-
64 km
-
80 m
-
72 m
We vertrekken per fiets aan het hotel en verlaten Ayutthaya, gelegen op een kunstmatig eiland tussen twee rivieren. Eén van deze rivieren, de Chao Phraya, zal ons gedurende een groot deel van onze fietsreis begeleiden terwijl we verder noordwaarts trekken. De volgende 20 km fietsen we over rustige secundaire wegen, passeren rijstvelden, kanalen, dorpen en lokale tempels, gevolgd door een stuk van een half uurtje langs de hoofdweg naar de stad Ang Thong. Hier slaan we een smalle weg in, die ons terug langs de Chao Phraya-rivier voert. Deze route biedt een prachtig inkijk in het dagelijkse leven langs het water in de centrale vlaktes van Thailand. Onze rit eindigt bij Wat Chaiyo, een indrukwekkend tempelcomplex dat beroemd is om zijn gigantische, vergulde Boeddhabeeld. Na ons bezoek nemen we de volgwagen in ongeveer anderhalf uur naar een sfeervol resort gelegen aan een schilderachtig meer in de provincie Uthai Thani. Hier is het heerlijk ontspannen in de rustige omgeving, voordat we ’s avonds samenkomen voor een gezellig diner.
Uthai River Lake Resort (B.L.D) -
-
Dag 3
-
45 km
-
293 m
-
291 m
We starten de dag vroeg en fietsen kort naar de ochtendmarkt in het charmante stadje Uthai Thani. Tussen de dicht op elkaar staande kraampjes lopen we met onze fietsen aan de hand door een levendige wirwar van verkopers. We wandelen tussen kraampjes met vers gevangen riviervis, kleurrijk fruit en groenten van lokale boerderijen en allerlei fascinerende curiositeiten!
Terug in het zadel fietsen we naar de Chao Praya rivier en rijden gedurende een 10 km langs de oevers van de rivier. Dit gebied heeft een rijke traditie in de messenproductie, en we maken een stop bij een werkplaats om dit ambacht van dichtbij te bewonderen.
De laatste 20 kilometer fietsen we door het rustige platteland, langs uitgestrekte rijstvelden, pittoreske dorpjes, tempels en kronkelende stukken van de Chao Phraya-rivier. Na 45 kilometer fietsen stappen we in de volgwagen voor een rit naar Sukhothai, het eeuwenoude hart van het eerste koninkrijk van Thailand.
De rit duurt ongeveer 3,5 uur, maar onderweg maken we een tussenstop bij de historische site Kamphaeng Phet (= muur van diamant) . Hier verkennen we de door bomen omzoomde ruïnes van een voormalige militaire buitenpost, ooit gebouwd om Sukhothai te beschermen tegen invasies. In deze 700 jaar oude stad verkennen we de met mos en bloemen overgroeide ruïnes van tempels. Na een uitgebreid bezoek komen we in de late namiddag toe bij ons charmante hotel in Sukhothai.
Legendha Sukhothai (B.L.D) -
-
Dag 4
-
20 km
-
121 m
-
120 m
De ruïnes van Sukhothai behoren tot het meest indrukwekkende erfgoed van heel Thailand. De oude koningsstad zelf bestaat uit maar liefst 21 historische monumenten, maar rondom liggen nog eens 50 heiligdommen. Sukhothai staat daarom geheel terecht op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.
Vanaf ons hotel fietsen we door Sukhothai Historical Park, een uitgestrekt gebied met een indrukwekkend scala aan tempelruïnes, vestingwerken, grachten en vijvers, allemaal verbonden door goed geasfalteerde wegen met weinig verkeer – perfect om te fietsen. Hoewel veel bezienswaardigheden vanuit het zadel kunnen worden bewonderd, zullen we verschillende stops maken om ze van dichterbij te bekijken. Hoogtepunten zijn onder meer Wat Si Chum, de thuisbasis van een elegant zittend Boeddhabeeld, en Wat Mahathat, de koninklijke tempel van Sukhothai, met zijn torenhoge stenen stoepa’s en colonnades. Hoewel de totale fietsafstand slechts 20 km bedraagt, zullen we de hele ochtend genieten van de historische pracht van Sukhothai.
Na een uitgebreid bezoek zowel te voet als per fiets nemen we de volgwagen naar het schilderachtige stadje Phrae, waar we kennis maken met het koninkrijk van Lanna, een andere periode van de Thaise geschiedenis. Phrae heeft het karakter van een oude vestingstad, met rustieke steegjes waar teakhouten huizen en tempels te bewonderen zijn. Als de tijd het toelaat, bezoeken we nog een prachtig gerestaureerd 19e-eeuws herenhuis, gebouwd in een tijd dat Phrae het centrum was van de lucratieve teakhandel. Het avondmaal is niet inbegrepen maar de begeleider zal je graag adviseren een bezoek te brengen aan de Phratu Chai markt waar je kan genieten van de vele culinaire specialiteiten waaronder Kanom Jeen Nam Ngiew, een soort noedelsoep en Kanon Tom, een zoete lekkernij gemaakt van kokos en palmsuiker.
Phoom Thai Garden Hotel (B.L) -
-
Dag 5
-
58 km
-
352 m
-
404 m
Na het ontbijt nemen we de volgwagen voor een transfer van ongeveer 1,5 uur van Phrae naar ons fietsstartpunt in de aangrenzende provincie Lampang. We bevinden ons nu in het hart van Noord-Thailand, of Lanna zoals de lokale bevolking de regio noemt. Het landschap hier is opvallend anders dan dat van de Centrale Vlakte, met jungle begroeide bergen die een prachtig decor vormen op de achtergrond.
Tijdens de eerste 30 kilometer van onze fietstocht zul je ook veranderingen opmerken in de stijl van huizen en tempels, evenals in de soorten fruit en groenten die worden verbouwd – al blijft rijst hier nog altijd een belangrijk gewas! We nemen een pauze bij Wat Phra That Lampang Luang, een indrukwekkend versterkt tempelcomplex uit de 13e eeuw.
Na het middagmaal fietsen we nog 25 kilometer over landelijke wegen en rustige dorpspaden, tot we de Wangrivier bereiken. De laatste paar kilometer volgen we de zacht kabbelende rivier, die ons rechtstreeks leidt naar een traditioneel resort in Noord-Thaise stijl. Hier brengen we de nacht door in een sfeervolle, landelijke omgeving.
Lampang River Lodge (B.L.D) -
-
Dag 6
-
49 km
-
193 m
-
192 m
We beginnen ook vandaag de dag met een transfer en rijden in 1,5 uur naar de provincie Lamphun, de grootste producent van longanfruit in Thailand. Tijdens onze fietsrit passeren we rijen longanbomen met hun kenmerkende brede bladerdaken. Onze eerste stop, na ongeveer 15 km, is de waterburchtstad Lamphun, waar we de schitterende Wat Phra That Hariphunchai bezoeken, een van de oudste continu aanbeden boeddhistische tempels in Noord-Thailand. Nadien fietsen we via een rustige weg noordwaarts verder langs de Ping rivier naar onze eindbestemming Chiang Mai. We rijden door een uitgestrekt landbouwgebied langs boomgaarden vol tropische vruchten waaronder lychees, mango’s, drakenfruit … Onderweg passeren we door historische ruïnes van Wiang Khum Kham, een Mon-nederzetting uit de 11de -eeuw, gebouwd door koning Mangrai de Grote als zijn hoofdstad. Deze voormalige stad werd bijna volledig verwoest door overstromingen maar werd ondertussen mooi gerestaureerd. We fietsen verder langs de rivier naar Chiang Mai, de oude hoofdstad van het Lanna koninkrijk waar we in-cheken in een mooi hotel met zicht op de rivier. ‘s Avonds stappen we in één van de iconische rode vrachtwagens van Chiang Mai en gaan we uit eten, waarbij we onderweg een paar stops maken om te genieten van de levendige sfeer van de stad in de schemering.
Aruntara Riverside Boutique (B.L.D) -
-
Dag 7
-
0 km
Na het ontbijt nemen we de volgwagen naar de berg Doi Suthep. Deze 1.600m hoge berg ligt op zowat 16 km ten noordwesten van Chiang Mai. Op de top van de berg staat de Wat Phra That Doi Suthep, één van de meest heilige en iconische tempels van Thailand. Na het beklimmen van ongeveer 309 Nagas (trappen) kom je toe aan de eigenlijke tempel. Dé plek om te genieten van de serene sfeer en het panoramische uitzicht op de stad en de bergen. Daarna dalen we de berg af en bezoeken we Wat Umong, een 700 jaar oude tempel verscholen in de rustige, schaduwrijke bossen. De tempel staat bekend om de tunnels onder zijn grote chedi, die oorspronkelijk werden gebouwd om een bijzonder excentrieke monnik ervan te weerhouden het bos in te dwalen! We sluiten onze tocht vol cultureel erfgoed door Thailand af met een afscheidslunch en een transfer terug naar de stad.
(B.L) -
Praktisch
AARD VAN DE REIS EN MOEILIJKHEIDSGRAAD
Deze reis is vooral gericht op mensen die houden van de bijzondere cultuur en dit op een actieve, toegankelijke manier wensen te beleven. De fietsafstanden zijn bewust vrij kort gehouden zodat je meer dan voldoende tijd hebt te genieten van de fascinerende cultuur én natuur. Het landschap wijzigt van het vlakke, smaragdgroene centrale Thailand naar wat meer golvend terrein met wat kleine beklimmingen richting Chiang Mai, de eindbestemming van deze reis.
Het grootste deel van de reis gaat over goede rustige asfaltwegen, met slechts hier en daar een stukje verharde weg.
Het is geen zware reis, de fietsafstanden houden we bewust kort en steeds is de volgwagen in de buurt om je te voorzien van fris water en vers fruit.
ACCOMMODATIES
Je verblijft 6 nachten in hotels.
Bij alle accommodaties vinden wij minimaal een persoonlijke badkamer, een goede locatie en een lekkere traditionele keuken belangrijk, evenals hygiëne, een aangename sfeer, veiligheid en bovenal een juiste prijs/kwaliteit verhouding.
In de reisbeschrijving die je vindt op de website, staan de gebruikte hotels vermeld.
Zijn bepaalde hotels volzet, dan wordt een gelijkwaardig of beter hotel voorzien.
De hotels in Thailand zijn over het algemeen van zéér goede kwaliteit en ze hebben vaak een erg mooie architectuur en knappe tuin. Veel van de gebruikte hotels hebben een zwembad.
BEGELEIDING
Je wordt zowel begeleid door een volgwagen en een lokale Engelstalige fietsgids.
De Engelstalige fietsgids zorgt voor de begeleiding op de fiets. Zij kennen de kleine, verkeersarme wegen, spreken de lokale taal en dragen bij tot uw comfort. Zij zijn hét contactmiddel met de plaatselijke bevolking.
Zij zorgen ook voor het dagelijkse onderhoud en de technische ondersteuning van de fietsen.
De volgwagen vervoert de bagage, overbrugt samen met jou de langere afstanden en zorgt voor assistentie onderweg.
ETEN EN DRINKEN
De internationale groepsreis is gebaseerd op basis van kamer met ontbijt, 7 middag- en 5 avondmalen.
Het mag gezegd worden, de Thaise keuken is terecht wereldberoemd! Het aanbod aan verschillende smaken en schotels is enorm. De basis van elke maaltijd vormen rijst en/of noedels, aangevuld met gestoomde groenten, vlees, gevogelte, schaaldieren of vis.
‘s Ochtends bestaat het ontbijt uit toast, jam en eieren.
De andere maaltijden voorzien we in lokale restaurants en trachten je zoveel mogelijk het plaatselijke eten te leren kennen op basis van rijst en allerlei kleine gerechten die we delen.
De Thaise keuken staat bekend om zijn uitgebalanceerde smaken, waarin zoet, zuur, zout, bitter en umami samenkomen, en om zijn gebruik van verse kruiden en specerijen, zoals koriander, limoenblaadjes, en citroengras, die gerechten hun kenmerkende smaak en aroma geven. Beroemde gerechten zoals Tom Kha Kai (kokosmelksoep), Pad Thai (roerbaknoedels) en Groene Curry zijn slechts enkele voorbeelden van de rijke en gevarieerde culinaire tradities in Thailand.
Heb je speciale dieetvoorschriften (ook voor op de eventuele vluchten!), gelieve ons dit vooraf te laten weten. In de mate van het mogelijke kunnen we de maaltijden aanpassen.
GELDZAKEN FOOIEN EN BUDGET
De nationale munteenheid van Thailand is de Bath.
Je kan makkelijk geld afhalen met een gewone bankkaart waar het Maestro of Cirrus logo op is vermeld. Ook met een gewone kredietkaart kan je geld afhalen, maar vaak zijn de kosten wat hoger.
Om veiligheidsredenen hebben Belgische banken de bankpassen met Cirrus/Maestro-logo standaard ingesteld op gebruik binnen Europa. Indien je geld wil afhalen in Thailand dien je deze instelling tijdelijk online te wijzigen naar ‘Wereld’.
Ook het wisselen van cash Euro’s gaat erg vlot.
Een fooi is een erg persoonlijke zaak en er bestaan even veel meningen over als er reizigers zijn.
Belangrijk om weten is echter wel, dat onze medewerkers ter plekke een correct loon verdienen en dat een fooi echt wel een extra is.
Als je tevreden was over de geboden service is een extra voor die mensen echter meer dan welkom.
Internationaal adviseert men een 4-5 dollar per persoon / per dag voor de fietsbegeleider en 2-3 dollar per persoon / per dag voor de chauffeurs.
Budget: alle maaltijden zijn inbegrepen in de reis.
Richtprijzen op restaurant:
* Mineraal water: 1 euro
* Frisdrank: 1 euro
* Grote fles lokaal bier: 2 euro
GEZONDHEID
FLY and BiKE heeft geen medische bevoegdheid.
Voor medisch advies verwijzen we dan ook naar je huisarts of naar het Tropisch Instituut (tel. 03 247 64 02 of www.itg.be).
Meer specifiek verwijzen we graag naar de website Wanda.be, een website van het ITG volledig gericht op reisgeneeskunde.
De medische voorzieningen in de grote steden zijn van uitstekende kwaliteit. De artsen en het verplegend personeel hebben meestal een erg goede opleiding genoten, vaak in het buitenland. Gezien er in Thailand geen sociale zekerheid is zoals bij ons kunnen de kosten heel snel erg oplopen. Vandaar ook de verplichting van een goede reisverzekering af te sluiten.
Onze reisleiders hebben een goede EHBO opleiding gehad maar mogen behalve het bieden van eerste hulp, geen klassiek medische handelingen doen. Zij mogen bv nooit medicatie toedienen of adviseren.
Wij werken samen met Allianz Global Assistance. Meer info zie onderaan.
GROEPSGROOTTE EN SAMENSTELLING
Onze Engelstalig begeleide groepen zijn samengesteld uit mensen van over heel de wereld. Een aangename manier om vrienden te maken wereldwijd.
De voertaal tijdens deze reizen is Engels.
Voor deze reis gaan we van 2 tot 16 reizigers. We beperken bewust het aantal deelnemers om de impact op de omgeving zo klein mogelijk te houden.
HUURFIETSEN
In Thailand beschikken we over goede huurfietsen. Het zijn fietsen van het type mountainbike, hoofdzakelijk van het merk Trek met voorvering en 21-27 versnellingen.
Mits het betalen van een toeslag kunnen we een e-bike voorzien.
Onze begeleiders werken tevens als fietshersteller. Zij doen tijdens de reis het onderhoud van de fietsen en zullen steeds klaar staan de eventuele technische mankementen op te lossen.
KINDEREN
Op onze groepsreizen naar Thailand is de minimumleeftijd 18 jaar.
KLIMAAT
De noordelijke en centrale regio van Thailand hebben een tropisch klimaat met een vrij hoge luchtvochtigheid.
Er zijn drie seizoenen: van maart tot juni is het heet en droog, met temperaturen tussen 27 °C en 40 ° C, met nachttemperaturen rond 20° C.
Het regenseizoen is van juli tot oktober. De temperaturen zijn dan iets lager, in hoofdzaak vanwege de regen. Gedurende deze tijd zal het niet constant regenen, maar in felle buien waarna de zon weer snel zal schijnen.
Het koelere seizoen is van oktober tot februari, met gemiddelde temperaturen tussen 20˚C en 30˚C .
REISDOCUMENTEN
Voor Thailand heb je een internationaal reispas nodig, minimum 6 maanden geldig na terugkeer in België.
Er is géén visum nodig, voor een verblijf van maximaal 30 dagen.
SINGLES
Bij deze internationale groepsreis is er géén toeslag voor reizigers alleen.
Wie alleen reist, deelt een kamer met één of twee alleenreizende reisgenoten van hetzelfde geslacht.
Wil je verzekerd zijn van een éénpersoonskamer, kan dit aangevraagd worden mits betaling van de éénpersoonstoeslag.
VEILIGHEID
Veiligheid is bij FLY and BiKE de eerste vereiste om een reis door een bepaald land te laten doorgaan. Onze reizigers reizen voor hun plezier en dan mogen er omtrent de veiligheid geen zorgen zijn.
Over het algemeen geldt dat Thailand een veilig land is.
Wij hebben op al onze bestemmingen zéér goede lokale contacten en zullen bij de minste twijfels programma’s aanpassen of de reis in zijn geheel annuleren.
Het dragen van een fietshelm is verplicht en absoluut aangewezen.
De fietsbegeleider heeft een opleiding EHBO gehad, maar het spreekt voor zich dat voorzichtigheid op de fiets is aangewezen.
Ook een goede reisverzekering is verplicht. FLY and BiKE werkt samen met Allianz Global Assistance (zie verder).
VERLENGINGEN
Deze reis kan perfect verlengd worden bv. aan een mooi strand.
Contacteer ons gerust voor de verschillende mogelijkheden.
VERVOER EN VLUCHTEN
In Thailand reizen we met een veilige volgwagen waar je gemiddeld 1.5 zitplaats hebt per persoon, aangepast aan de grootte van het groepje.
Vluchten zijn niet inbegrepen in de prijs. Hoe vroeger je reserveert, hoe voordeliger je vliegt!
De reis start in Bangkok en eindigt in Chiang Mai.
FLY and BiKE heeft contracten met de grootste luchtvaartmaatschappijen en zal je graag, in combinatie met de fietsreis, een vrijblijvend vluchtvoorstel maken.
VERZEKERING
Voor avontuurlijke reizen is een goede reisverzekering verplicht
Je bent vanzelfsprekend niet verplicht deze via ons af te sluiten.
FLY and BiKE werkt samen met Allianz Global Assistance.
Een annulatieverzekering alleen komt op 6,5 % van de reissom.
Een volledige reis- en persoonsbijstand komt op € 7,7 per persoon per dag.
Contacteer ons vrijblijvend voor onze interessante jaarpolissen.
De voorwaarden van de verschillende polissen ontvang je samen met het reiscontract maar kunnen indien gewenst vooraf aangevraagd worden.
GARANTIEFONDS REIZEN
FLY and BiKE is via Nordic lid van het VVR en het Garantiefonds Reizen.
Bij financieel onvermogen van de reisorganisator met wie je een reiscontract afsloot, kan je een beroep doen op het Garantiefonds Reizen.
Dit kan je doen door je te wenden tot uw reisorganisator of reisbemiddelaar of door rechtstreeks contact op te nemen op het adres: Metrologielaan 8, 1130 Brussel.
Indien je een reis boekt via FLY and BiKE gebeurt dit onder de Belgische wetgeving en onder de bescherming van de reisvoorwaarden van de Geschillencommissie Reizen.