FLY and BiKE

groepsreizen        individueel       data en prijzen       praktische info       tripdossier       reserveren

 

AFRIKA
kenia-tanzania
zuid-afrika

AZIË
bali ° borneo ° cambodia
china °
india ° laos
myanmar °
sri lanka
thailand ° vietnam
 
multilanden

MIDDEN-AMERIKA
costa rica  °  cuba

MIDDEN OOSTEN
jordanië

 

                                                                                                                                                HOME    

                                                                                     
 INTERNATIONALE GROEPSREIS 14 DAGEN

                                                                                       
      Nederlandstalige groepsreis 18 dagen

Een ware ontdekkingsreis door het ongekende Myanmar.
Het programma start met een binnenlandse vlucht naar Mandalay, gelegen aan de Irrawaddy rivier. Na een uitgebreid bezoek aan ondermeer Mingun, fiets u via de rivier naar de archeologische site van Bagan. Fietsen is hier dé manier om de site te ontdekken. Vervolgens gaat de reis naar Mt Popa, waar u geniet van een schitterend uitzicht over de groene heuvels.
Nadien fietst u naar de koelere Shan staat waar u eerst het 'bergdorp' Kalaw bezoekt. Van hier gaat het naar de bijzondere grotten van Pindaya om de fietsreis te eindigen aan het Inle Meer.
De laatste 2 dagen brengt u door in Yangon, waar uiteraard een bezoek aan de Shwedagon tempel op het programma staat.

 

Dag 1     YANGON - MANADALAY
Bij aankomst op Yangon International Airport wordt u afgehaald door de lokale agent en naar het luchthavenhotel gebracht. Hier kan u zich verfrissen en wat zwemmen en ontmoet u de andere reizigers van de groep. In de namiddag neemt de groep een korte binnenlandse vlucht naar Mandalay in het Noorden.
Overnachting in Mandalay. D


Dag 2     MANDALAY - MINGUN - MANDALAY      15 km fietstocht
Via een korte boottocht op de Irrawaddy rivier varen we naar Mingun.
We zien teak- en bamboevlotten passeren en genieten van het drukke leven langs de oever. Hier ontdekt u het echte leven van de plaatselijke bevolking van dichtbij : wassende vrouwen, vissers en bootherstellers, zwoegende buffels en het bonte gewemel van in- en uitstappende passagiers. Men merkt toch een opvallend contrast tussen de grote armoede en de mooie harmonie van sociaal, cultureel en religieus leven. Na een uitgebreid bezoek aan de oude hoofdstad varen we terug naar Mandalay voor het middagmaal en een verfrissing in het zwembad van ons hotel. Wanneer de grootste hitte voorbij is testen we de fietsen en maken een eerste tocht door de omgeving. We eindigen de dag met een klim naar Mandalay Hill, waar we een machtig zicht hebben over de omgeving.

Overnachting in Mandalay. B.D

Dag 3     MANDALAY - MYITTHA      45 - max 95 km fietstocht
Vroeg na het ontbijt vertrekken we per fiets aan het hotel en rijden naar U Bein's Brug, de langste teakhouten brug in de wereld. Vervolgens rijden we via kleine binnenwegen door het oude Ava Koninkrijk, voor we toekomen in Kyaukse voor het middagmaal. In de namiddag fietsen we verder naar de kleine stad Myittha waar we overnachten in een lokaal klooster. We worden verwelkomd door uiterst vriendelijke gastheren, die ook het avondmaal bereiden. We slapen in groep op matjes onder muskietennetten. De schitterende 'setting' compenseert ruim het mindere comfort!

Overnachting in Myittha. B.L.D

Dag 4     MYITTHA - BAGAN        max 83 km fietstocht
Na het ontbijt rijden we naar het Westen richting Bagan. Ieder fietst zijn eigen tempo over de rustige, vlakke baan door de kom van de Irrawaddy rivier. We adviseren vroeg te vertrekken, want onderweg is er weinig schaduw. U passeert veel kleine dorpjes met nieuwsgierige mensen waar men absoluut niet gewend is aan toeristen. De ontmoetingen zijn boeiend!
Toegekomen aan de kruising in Myingyam verzamelen we de groep en rijden per wagen (minivan of bus, naar gelang de grootte van de groep) naar Bagan. Deze transfer duurt ongeveer een 2 uur. We overnachten in het centrum van de oude stad in een prachtig hotel met mooi zwembad in de uitgestrekte tuin.
    
Overnachting in Bagan. B.L.D

Dag 5        BAGAN        30 km fietstocht
We hebben de hele dag om rond te fietsen tussen de tempels. Bagan is een fantastische site met 2.800 tempels, wat zorgt voor een sprookjesachtig, mystiek landschap. Het is moeilijk een keuze te maken uit zo’n aanbod, maar we bezoeken onder andere de Ananda en de Shwesandaw Paya, die vrij goed bewaard zijn. We merken dat tal van tempels niet worden onderhouden en in stevig verval zijn. Het is ook onmogelijk voor de plaatselijke bevolking om ze allemaal intact te houden of voldoende te restaureren. Misschien is dit net wel de charme van de site. In elk geval hebben alle tempels, hoe onderkomen ook, een eigen charme en een eigen geschiedenis, in deze uitgestrekte laagvlakte. Hier wordt de vergane glorie van de Anawrahta vorsten ten toon gespreid. B

Dag 6     BAGAN - MT POPA        59 km fietstocht  
Na het ontbijt fietsen we naar Mount Popa. De weg is kalm, en zacht stijgend. Onderweg valt op hoe het droge landschap rond Bagan groener en vruchtbaarder wordt hoe meer we naar het Noorden fietsen. In de verte rijst de Popa berg op uit het landschap. Het stuk tot aan de voet van de vulkaanspits doen we met de bus wegens te stijl en gevaarlijk. We houden het middagmaal aan één van de vele lokale restaurants voor we in de namiddag de 650 meter hoge trappenrij beklimmen. De Nat tempel op zich is niet uitzonderlijk. het is vooral het uitzicht vanop de top wat de moeite is! Zowel bij het beklimmen als bij het afdalen, moet u opletten voor de aanwezige apen die behoorlijk agressief kunnen zijn.
We overnachten in het luxueuze Popa Resort waar u van in het zwembad een ongelooflijk zicht heeft op de tempel.

Overnachting in Mount Popai. B.L.D

Dag 7     MT POPA - MEIKTILA        35 - max 118 km fietstocht
Laat u niet afschrikken door de afstand, vandaag rijdt u hoofdzakelijk bergaf!
De fietstocht begint langs binnenwegen naar Kyauk Padaun. Vervolgens fietsen we naar het weinig bezochte Meiktila. Als de tijd en energie het toelaat kunnen we nog een klein bezoek aan de stad maken.

Overnachting in Meiktila. B.L.D

Dag 8     MEIKTILA - KALAW        max 120 km fietstocht
De zwaarste maar misschien wel mooiste tocht uit de reeks. We vertrekken vroeg aan het hotel en verlaten Mandalay provincie naar de Shan Staat.
De Shan Staat overlapt bijna een vierde van het ganse Myanmar en heeft een lange grens met Thailand. Er wonen verschillende soorten etnische groepen in verschillende klederdrachten. De wijziging in mensen, cultuur zelfs eten, valt onmiddellijk op naarmate we meer en meer in de bergen komen. Net na de stad Thazi begint de 25 kilometer lange klim naar het hoger gelegen Kalaw (1300m). Indien u dit niet wenst te fietsen, kan u zonder probleem in de volgwagen stappen.

De temperatuur in Kalaw is merkelijk koeler, een aangename afwisseling!
We verblijven in het centrum van deze kleine stad in het historisch belangrijke Kalaw Hotel.

Overnachting in Kalaw. B.L.D

Dag 9    KALAW
Na de zware fietstocht van gisteren staat er vandaag niets op het programma. Zij die willen kunnen op dagtocht naar de omliggende bergdorpen.
Overnachting in Kalaw. B.L.D

Dag 10     KALAW - PINDAYA        50 km fietstocht
Vandaag staat terug een makkelijke rit op het programma. We vertrekken na het ontbijt en rijden bergaf naar Aungban. Hier beginnen we terug te klimmen naar het Noorden met als eindbestemming de Pindaya rotsen. Hier bevinden zich volgens de laatste tellingen een 8000 Boeddhabeelden. Na het middagmaal bezoeken we deze merkwaardige heilige plaats.
Overnachting in Pindaya. B.D

Dag 11     PINDAYA - INLE MEER        95 km fietstocht
Het eerste deel van de dag is terug bergaf naar Aungban. Nadien volgen er nog een drietal kleinere beklimmingen voor we toekomen aan het Inle Meer. We verblijven in Nyaungshwe, een stad gelegen aan de noordzijde van het meer. U vindt hier verschillende lekkere restaurants, de reisleider zal er graag enkele adviseren.

Overnachting aan het Inle Meer. B.L

Dag 12    INLE MEER
Vandaag laten we de fiets terug aan de haak en verkennen het meer per boot.
Na het ontbijt worden we verwacht aan de aanlegsteiger om over te stappen op de smalle boten op ontdekking over het meer. We zien drijvende tuinen en markten en bezoeken het jumping cat monastery. We ontdekken ook de bijzondere vistechniek van de Intha’s en  bewonderen hun manier van roeien, rechtopstaand met hun been rond de roeispaan, uniek in de wereld. Ook bezoeken we Inbawkon, een drijvend dorp waar de vrouwen op houten weefgetouwen kleurrijke zijde weven. We bezoeken een weverij waar de gids ons het hele proces van het spinnen van de draden tot het eindprodukt toont. Nadien heeft u voldoende tijd wat produkten in zijde te kopen.
De lunch nemen we op het meer in een bamboo bos. Na het middagmaal wijken we een beetje af van de klassieke toeristische route en gaan we naar het oude tempelcomplex van Indein. Het is een prachtige, rustige plaats waar u na een korte wandeling 1054 pagodes ziet, de ene al wat meer vervallen dan de andere. We besluiten deze dag met een zonsondergang op het meer.
Overnachting in Nyaungshwe.
B.L.D.

Dag 13    INLE MEER - YANGON
Na het ontbijt nemen we de bus naar de luchthaven van Heho en vliegen terug naar Yangon. Na het in-checken in het hotel bezoeken we de stad met ondermeer de wereldberoemde Shwedagon Paya Pagode,
een immense gouden stupa, bezet met diamanten en edelstenen, het hart van het boeddhistische Myanmar.
Overnachting in Yangon.
B.D

Dag 14    YANGON
Na het ontbijt, einde van het programma. Zij die wensen kunnen nog samen de Bogyoke Aung San markt bezoeken voor de aankoop van wat laatste souvenirs. B

TER INFO: de vermelde fietsafstanden zijn een indicatie! U bepaalt zelf in overleg met de fietsgids hoeveel u wenst te fietsen.

B = ontbijt
L = middagmaal
D = avondmaal

terug naar top